Założenie spółki w Wielkiej Brytanii / Firma Ltd w Anglii z filią w Polsce

Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii??

(6kB)     powrot     strona główna
zobacz wersje w jezyku rosyjskim: Pycckuu
   

Polskie Biuro rachunkowe w Londynie: Financial Republic, 40 Tooting High Str. Tooting Broadway, SW17 0RG tel. 0208 68 23 950 tel. 0208 76 74 088

Dzwoniąc z poza UK nalezy wybrac numer [bez "0" po 44]: 0044 208 76 74 088, 0044 208 68 23 950 email: ksiegowosc@financialrepublic.org.uk

zobacz kim jesteśmy, księgowi z uprawnieniami ACCA, chartered accountant: www.financialrepublic.org.ukKomu opłaca się założyć spółkę w Anglii??

Po wejściu Polski do Unii Europejskiej bardzo wiele się zmieniło w naszym kraju. Niektóre zmiany są dla nas korzystne- inne mniej. Po akcesie Polski do UE pojawiły się nowe możliwości dla przedsiębiorców, którzy chcą otworzyć bardziej opłacalną działalność, na zasadach bardzo zbliżonych do tych, obowiązujących w związku z prowadzeniem spółki z o.o. Taką możliwość udostępnia właśnie Wielkie Brytania.

Komu zatem najbardziej opłaca się założyć spółkę Limited w Anglii? Na to pytanie jest praktycznie jedna odpowiedź- otóż opłaca się to dosłownie WSZYSTKIM! Z tym, że jednym taka działalność opłacać się będzie bardziej, a innym- troszeczkę mniej. Najwięcej korzyści w tym zakresie otrzymają przedsiębiorcy, którzy w ten sposób będą otwierać małe biznesy. Takie małe biznesy mogą działać praktycznie bez posiadania fizycznego oddziału w naszym kraju. Zatem najbardziej opłaca się założyć spółkę w Anglii tym przedsiębiorcom, którzy prowadzą działalności w zakresie doradztwa, marketingu a także- konsultingu. Opłacalne jest także otwieranie w ten sposób sklepów internetowych.

Jednak nie tylko ci przedsiębiorcy mogą skorzystać z możliwości, jakie daje spółka Limited założona w Anglii. Pamiętajmy o tym, że spółka Limited nie musi posiadać żadnego początkowego kapitału zakładowego. Wystarczy, że zadeklarujemy jakiś kapitał- może to być nawet jeden funt- i już możemy zakładać swoje przedsiębiorstwo. Owszem, im większy deklarowany kapitał, tym większy prestiż takiego przedsiębiorstwa. Nie zmienia to jednak faktu, iż tak naprawdę pieniądze deklarowane to pieniądze wirtualne. W Polsce natomiast funkcjonują przepisy, które dokładnie mówią o tym, iż należy wnieść wkład własny- w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest to 50 000 zł. Gdybyśmy chcieli w Polsce otworzyć z kolei spółkę akcyjną, to na ten cel musielibyśmy przeznaczyć aż 500 000 zł. Jak zatem widać- już na pierwszy rzut oka bardziej opłaca się otwierać spółkę w Wielkiej Brytanii niż w Polsce.

W momencie, kiedy zakładamy przedsiębiorstwo w Anglii, a prowadzimy działalność w naszym kraju przy pomocy oddziału firmy, również jest to dla nas opłacalne. Główną cechą takiego oddziału jest bowiem brak odrębnej osobowości prawnej w Polsce. Dzięki temu nasz oddział zwolniony jest obowiązku przestrzegania rygoru przepisów prawa polskich spółek handlowych. Takie zwolnienie nie sprawia jednak, że nasz podmiot traci wszystkie przywileje, które sprawiają, że może on działać na równi z polskimi spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością lub ze spółkami akcyjnymi.

Nasz oddział także może aplikować o rejestrację jako płatnik VAT, ubiegać się o różnorodne zezwolenia i licencje, czy też zatrudniać u siebie pracowników. Taka forma działalności się opłaca, ponieważ brak jest konieczności ponoszenia kosztów, które wiążą się ze sporządzeniem aktu założycielskiego. Tak więc nie ma konieczności sporządzania statutu spółki oraz ponoszenia w związku z tym określonych kosztów notarialnych. W momencie, gdy mamy do prowadzenia filię, możemy dysponować majątkiem naszej macierzystej spółki angielskiej. Dzięki temu możemy dokonywać transferu kosztów pomiędzy tymi podmiotami.

Na podstawie przedstawionych danych widać dokładnie, że każdemu naszemu rodakowi bardziej opłaca się otwieranie spółki Limited w Wielkiej Brytanii, niż otworzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, lub spółki akcyjnej w naszym kraju. Nic więc dziwnego, że przedsiębiorcy coraz częściej decyduje się właśnie na ten krok. To naprawdę bardzo dobre rozwiązanie.


 

spis tresci:

»   Spolka w Wielkie Brytani / Firma LTD w Anglii daje nam mozliwosc.
»   Kto musi zalozyc odddzial a jakie spolki / Firma LTD w Anglii moga dzialac bez odddzialu .
»   Dlaczego warto zalozyc odddzial spolki brytyjskiej a nie rejestrowac nowej spolki w Polsce.
»   Procedura otwarcia oddzialu w Polsce.
      -   Wymogi prawne / Firma LTD w Anglii
      -   Procedury administracyjne
»   Angielska Spółka Ltd. / Firma LTD w Anglii - Polski Oddział - OFERTA
»   Oferta cenowa rejestracji i rozliczania spolki brytyjskiej / Firma LTD w Anglii.
»   Rejestracja Limited Company / Firma LTD w Anglii
»   Przy prowadzeniu ksiegowosci spolki / Firma LTD w Anglii oferujemy nastepujace kontrakty.
»   Rozliczenie roczne spolki / Firma LTD w Anglii o obrocie powyzej 67,000 rocznie, bedacej platnikiem VAT.

»   Pytania i odpowiedzi w sprawie rejestracji i prowadzenia firmy w Anglii - faq
»   Dodatkowe informacje o firmie Ltd w Anglii / spółka w Anglii
      »   Co to jest spółka Limited?
      »   Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z oddziałem działajšcym w Polsce
      »   Jakie możliwoœci i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?
      »   Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii
      »   Zalety z korzystania z usług firmy poœredniczšcej przy zakładaniu spółki w Anglii.
      »   Dlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?
      »   Jak mogę zaoszczędzić rejestrujšc spółkę w Anglii?
      »   Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?
      »   Jakie dokumenty będš potrzebne do założenia spółki w Anglii i jej oddziału w Polsce?
      »   Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii?

Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii??Top ^