Założenie spółki w Wielkiej Brytanii / Firma Ltd w Anglii z filią w Polsce

Zalety z korzystania z usług firmy pośredniczącej przy zakładaniu spółki w Anglii.

(6kB)     powrot     strona główna
zobacz wersje w jezyku rosyjskim: Pycckuu
   

Polskie Biuro rachunkowe w Londynie: Financial Republic, 40 Tooting High Str. Tooting Broadway, SW17 0RG tel. 0208 68 23 950 tel. 0208 76 74 088

Dzwoniąc z poza UK nalezy wybrac numer [bez "0" po 44]: 0044 208 76 74 088, 0044 208 68 23 950 email: ksiegowosc@financialrepublic.org.uk

zobacz kim jesteśmy, księgowi z uprawnieniami ACCA, chartered accountant: www.financialrepublic.org.ukDlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?

Każdy przedsiębiorca, który pragnie założyć swoją działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, która będzie działała na terenie naszego kraju, może wybrać, czy chce założyć jej polską czy angielską wersję. Okazuje się bowiem, że dużo bardziej opłaca się nam założyć działalność w formie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością- tak zwanej spółki Limited- w Wielkie Brytanii, niż zakładać ją w Polsce.

Jeżeli przedsiębiorca planuje rozpoczęcie swojej działalności gospodarczej na terenie Anglii, potrzebuje określonych informacji oraz instrukcji, które związane są z tym procesem. By nie tracić niepotrzebnie czasu oraz energii, należy skontaktować się z dowolnym biurem, które świadczy usługi w zakresie zakładania spółek Limited w Wielkiej Brytanii. Takich pośredników jest naprawdę wielu. Dzięki nim bardzo szybko można otworzyć swoje własne przedsiębiorstwo w Wielkiej Brytanii. Korzystając z takiego biura bardzo łatwo można pokonać wszelkie trudności oraz formalności związane z zakładaniem takiej działalności.

Dlaczego firma zakładana w Anglii jest dużo lepszym rozwiązaniem, niż założenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na terenie naszego kraju? Cóż, odpowiedzi na to pytanie jest naprawdę bardzo dużo. Ale po kolei.

Firma w Anglii daje nam naprawdę wiele możliwości oraz korzyści. Spółka Limited to przede wszystkim wiarygodna forma działalności. To także brak obowiązku wniesienia kapitału początkowego, który w naszym kraju bywa czasami głównym wyznacznikiem tego, kto może założyć spółkę z ograniczona odpowiedzialnością, a kto nie (ten kapitał początkowy jest dość wysoki- nie każdego stać więc na założenie takiej spółki). Spółka w Wielkiej Brytanii to przede wszystkim odpowiedzialność za poczynania spółki do wysokości wniesionego wkładu a także możliwość zarządzania przez osoby prawne. Poza tym w Wielkiej Brytanii panują naprawdę małe wymogi w zakresie sporządzania między innymi rocznych sprawozdań finansowych. Poza tym ta forma prowadzenia działalności charakteryzuje się brakiem wymogów w stosunku do poszczególnych oddziałów- to właśnie dzięki tej możliwości możemy założyć firmę w Wielkiej Brytanii, a jej oddział prowadzić w Polsce. Oprócz tych wszystkich zalet prowadzenie firmy w UK daje nam także ochronę przed wierzycielami, minimalizację podatków a także- anonimowość akcjonariuszy.

Wśród tych wszystkich zalet należałoby jeszcze wymienić to, że w przypadku spółki Limited brak jest kosztów, które związane są ze sporządzaniem aktu założycielskiego, czyli umowy spółki. Nie ma zatem także kosztów związanych z notariuszem. Poza tym brak jest obowiązku przestrzegania rygoru przepisów prawa spółek, który obowiązuje w naszym kraju. Liczy się ten kraj, w którym założona została spółka. W naszym przypadku lepiej opłaca się podlegać przepisom brytyjskim, niż polskim.

Spółka Limited daje nam możliwość wykorzystania w naszym kraju obcej formy organizacyjnej, czyli po prostu prowadzenia działalności na podstawie możliwości, jakie daje zagraniczna spółka w Polsce. To także sposób na zachowanie ciągłości oraz tożsamości prawnej spółki. Pamiętajmy także, że zarejestrowanie spółki Limited w Anglii daje przedsiębiorcy możliwość zarejestrowania w Polsce oddziału angielskiej spółki. Oddział ten stanowi wyodrębnioną oraz samodzielnie działającą firmę. Ta także ma swoje zalety. Oddział może bowiem samodzielnie dysponować majątkiem, stanowiącym własność spółki. Jeśli zatem chcesz założyć taką spółkę- nie zwlekaj. To naprawdę doskonały sposób na rozkręcenie- przy niewielkich kosztach- własnego biznesu w naszym kraju.
 

spis tresci:

»   Spolka w Wielkie Brytani / Firma LTD w Anglii daje nam mozliwosc.
»   Kto musi zalozyc odddzial a jakie spolki / Firma LTD w Anglii moga dzialac bez odddzialu .
»   Dlaczego warto zalozyc odddzial spolki brytyjskiej a nie rejestrowac nowej spolki w Polsce.
»   Procedura otwarcia oddzialu w Polsce.
      -   Wymogi prawne / Firma LTD w Anglii
      -   Procedury administracyjne
»   Angielska Spółka Ltd. / Firma LTD w Anglii - Polski Oddział - OFERTA
»   Oferta cenowa rejestracji i rozliczania spolki brytyjskiej / Firma LTD w Anglii.
»   Rejestracja Limited Company / Firma LTD w Anglii
»   Przy prowadzeniu ksiegowosci spolki / Firma LTD w Anglii oferujemy nastepujace kontrakty.
»   Rozliczenie roczne spolki / Firma LTD w Anglii o obrocie powyzej 67,000 rocznie, bedacej platnikiem VAT.

»   Pytania i odpowiedzi w sprawie rejestracji i prowadzenia firmy w Anglii - faq
»   Dodatkowe informacje o firmie Ltd w Anglii / spółka w Anglii
      »   Co to jest spółka Limited?
      »   Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z oddziałem działajšcym w Polsce
      »   Jakie możliwoœci i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?
      »   Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii
      »   Zalety z korzystania z usług firmy poœredniczšcej przy zakładaniu spółki w Anglii.
      »   Dlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?
      »   Jak mogę zaoszczędzić rejestrujšc spółkę w Anglii?
      »   Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?
      »   Jakie dokumenty będš potrzebne do założenia spółki w Anglii i jej oddziału w Polsce?
      »   Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii?

Dlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?Top ^