Założenie spółki w Wielkiej Brytanii / Firma Ltd w Anglii z filią w Polsce

Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii

(6kB)     powrot     strona główna
zobacz wersje w jezyku rosyjskim: Pycckuu
   

Polskie Biuro rachunkowe w Londynie: Financial Republic, 40 Tooting High Str. Tooting Broadway, SW17 0RG tel. 0208 68 23 950 tel. 0208 76 74 088

Dzwoniąc z poza UK nalezy wybrac numer [bez "0" po 44]: 0044 208 76 74 088, 0044 208 68 23 950 email: ksiegowosc@financialrepublic.org.uk

zobacz kim jesteśmy, księgowi z uprawnieniami ACCA, chartered accountant: www.financialrepublic.org.ukWymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii

Chcąc założyć spółkę Limited w Wielkiej Brytanii, należy przede wszystkim przestrzegać praw oraz procedur, obowiązujących w tym kraju. Tak więc angielskie prawo nakazuje następujące działania. Po pierwsze, w brytyjskim sądzie rejestrowym (Companies House) należy złożyć dokumenty takie jak: Memorandum Assocation (Statut Spółki) oraz Articles of Assocation (Umowa Spółki). Statut spółki musi zawierać informacje takie jak na przykład określenie nazwy spółki, adres jej siedziby, a także oświadczenie o ograniczonej odpowiedzialności.

Ponadto powinny się w nim znaleźć informacje odnośnie wysokości kapitału zakładowego, a także- zakres działalności spółki. W tym drugim dokumencie natomiast należy określić prawa poszczególnych udziałowców, a także nakreślić zasady przekazywania udziałów, oraz procedurę zwołania i prowadzenia walnego zgromadzenia. Ponadto powinny znaleźć się tam wyznaczone zasady dotyczące wypłacania dywidend, a także powinny zostać określone kompetencje zarządu. Spółki, które będą posiadały swoją siedzibę w Anglii lub Walii- muszą zarejestrować się w oddziale Companies House w Cardiff. Natomiast spółki Limited, które posiadają siedzibę w Szkocji- będą rejestrować się w Edynburgu.

Spółka zostaje zarejestrowana. Potwierdzeniem takiej właśnie rejestracji jest wydanie przez Companies House- Certificate of Incorporation. Dokument ten potwierdza, iż spółka nabyła właśnie osobowość prawną. Ten proces rejestracji w brytyjskim sądzie rejestrowym trwa dosłownie dwadzieścia cztery godziny. Po tym czasie musi zostać ona zarejestrowana również w Polsce. Nasz prawo mówi bowiem, iż każda spółka, która będzie działać na terenie naszego kraju, musi zostać wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego.

To, na co powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę w momencie zakładania działalności w Wielkie Brytanii to fakt, iż procedura zakładania spółki jest tam o wiele tańsza i dużo szybsza. Poza tym założenie takiej spółki Ltd. nie wymaga od nas dokonania wpłaty udziału przewidzianego ustawowo- czyli tego nielubianego w naszym kraju minimalnego wkładu w majątek spółki. I bez tego wkładu oraz wszelkich formalności z tym związanych nasza firma Ltd. będzie zdolna do podejmowania wszelkich działań prawnych, a także będzie uprawniona do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Taką działalność gospodarczą można podjąć natychmiast.

Zgodnie z prawem unijnym spółka Limited może dysponować takimi samymi prawami, oraz posiadać takie same zobowiązania jak nasza rodzina spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Mimo iż spółka zarejestrowana jest w Wielkiej Brytanii- może działać na terenie Polski. Nie będzie jednak trzeba płacić w związku z tym podwójnego podatku. Dzięki umowie o unikaniu podwójnego opodatkowania w Unii Europejskiej, wszelkie podatki od dochodu oddziału działającego w naszym kraju, płacone będą jedynie w Polsce. Co ciekawe, w przypadku spółek Limited nie ma żadnych ograniczeń odnośnie tego, jakiej narodowości powinni być udziałowcy oraz członkowie zarządu. W żadnym wypadku niewymagane jest obywatelstwo brytyjskie. Jedynym wymogiem jest to, by firma posiadała siedzibę i adres w Wielkiej Brytanii.

Jak widać, już na podstawie przepisów związanych z założeniem spółki Limited okazuje się, że łatwiej jest Polakowi założyć firmę w Wielkiej Brytanii, niż we własnym kraju. Nie tylko z powodu braku kapitału początkowego, ale także z powodu zmniejszonej ilości zwykłej biurokracji. Nic więc dziwnego, że wielu rodaków decyduje się na takie właśnie rozwiązanie w zakresie prowadzenia własnej działalności gospodarczej.


 

spis tresci:

»   Spolka w Wielkie Brytani / Firma LTD w Anglii daje nam mozliwosc.
»   Kto musi zalozyc odddzial a jakie spolki / Firma LTD w Anglii moga dzialac bez odddzialu .
»   Dlaczego warto zalozyc odddzial spolki brytyjskiej a nie rejestrowac nowej spolki w Polsce.
»   Procedura otwarcia oddzialu w Polsce.
      -   Wymogi prawne / Firma LTD w Anglii
      -   Procedury administracyjne
»   Angielska Spółka Ltd. / Firma LTD w Anglii - Polski Oddział - OFERTA
»   Oferta cenowa rejestracji i rozliczania spolki brytyjskiej / Firma LTD w Anglii.
»   Rejestracja Limited Company / Firma LTD w Anglii
»   Przy prowadzeniu ksiegowosci spolki / Firma LTD w Anglii oferujemy nastepujace kontrakty.
»   Rozliczenie roczne spolki / Firma LTD w Anglii o obrocie powyzej 67,000 rocznie, bedacej platnikiem VAT.

»   Pytania i odpowiedzi w sprawie rejestracji i prowadzenia firmy w Anglii - faq
»   Dodatkowe informacje o firmie Ltd w Anglii / spółka w Anglii
      »   Co to jest spółka Limited?
      »   Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z oddziałem działajšcym w Polsce
      »   Jakie możliwoœci i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?
      »   Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii
      »   Zalety z korzystania z usług firmy poœredniczšcej przy zakładaniu spółki w Anglii.
      »   Dlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?
      »   Jak mogę zaoszczędzić rejestrujšc spółkę w Anglii?
      »   Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?
      »   Jakie dokumenty będš potrzebne do założenia spółki w Anglii i jej oddziału w Polsce?
      »   Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii?

Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w AngliiTop ^