Założenie spółki w Wielkiej Brytanii / Firma Ltd w Anglii z filią w Polsce

Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z odziałem działającym w Polsce.

(6kB)     powrot     strona główna
zobacz wersje w jezyku rosyjskim: Pycckuu
   

Polskie Biuro rachunkowe w Londynie: Financial Republic, 40 Tooting High Str. Tooting Broadway, SW17 0RG tel. 0208 68 23 950 tel. 0208 76 74 088

Dzwoniąc z poza UK nalezy wybrac numer [bez "0" po 44]: 0044 208 76 74 088, 0044 208 68 23 950 email: ksiegowosc@financialrepublic.org.uk

zobacz kim jesteśmy, księgowi z uprawnieniami ACCA, chartered accountant: www.financialrepublic.org.ukSpółka LTD zarejestrowana w Anglii z odziałem działającym w Polsce.

Spółka Limited to bardzo ciekawa propozycja, która umożliwia naszym rodakom prowadzenie przedsiębiorstwa poza siedzibą naszego kraju. Taką spółkę Limited można prowadzić w Wielkiej Brytanii, a mało tego- można posiadać jej oddział, który działać będzie w Polsce.

To właśnie zarejestrowanie spółki Limited w Wielkiej Brytanii umożliwia naszym rodakom otwarcie jej oddziału w Polsce. Oddział ten będzie wyodrębnionym oraz samodzielnie funkcjonującym podmiotem gospodarczym. Forma, jaką jest właśnie oddział spółki zagranicznej, uregulowana jest przez Konwencję Haską z 1961 roku. Do przestrzegania tych przepisów zobowiązały się wszystkie państwa, wchodzące w skład Unii Europejskiej.

Podstawową, a zarazem charakterystyczną cechą takiej firmy, jest brak odrębnej osobowości prawnej w naszym kraju. Co jednak nie stoi na przeszkodzie temu, by taki podmiot posiadał wszystkie przywileje, które umożliwiają mu działanie na równi z innymi polskimi spółkami, w tym w szczególności ze spółkami z ograniczoną odpowiedzialnością lub akcyjnymi. Tak więc oddział spółki Limited działający w Polsce, może bez żadnych problemów aplikować między innymi o rejestrację jako płatnik VAT, czy też zatrudniać nowych pracowników, a także ubiegać się o zezwolenia i licencje itp. Poza tym oddział w Polsce- czyli inaczej mówiąc filia- może dysponować majątkiem angielskiej spółki macierzystej. Taki oddział musi koniecznie odprowadzać podatek dochodowy od podmiotów gospodarczych, który naliczany jest w zakresie dochodów uzyskanych w Polsce.

Taka forma prowadzenia własnej działalności gospodarczej jest bardzo korzystna dla Polaków. Pierwszą korzyścią, którą widać już na pierwszy rzut oka, są bardzo niskie koszty, które wiążą się z tworzeniem takiego oddziału czy w ogóle z otwarciem takiej firmy. Jeśli byśmy próbowali porównać spółkę Limited do znanych w Polsce spółek akcyjnych, czy spółek z ograniczoną odpowiedzialnością, od razu widać różnicę. Koszty rejestracji nowej spółki w przypadku spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to minimum 50, 000 PLN, natomiast jeśli chodzi o spółkę akcyjną- minimalny kapitał wynosi aż 500, 000 PLN. Natomiast w przypadku spółki Limited brak jest jakiegokolwiek obowiązku wnoszenia kapitału zakładowego. Tak więc już na wstępie widać, że lepiej się opłaca otworzyć spółkę Limited.

To jednak nie jedyna zaleta tej formy działalności. Kolejną jest przede wszystkim to, że w przypadku spółki Ltd. brak jest jakichkolwiek kosztów, które związane są ze sporządzeniem aktu założycielskiego. Taki akt założycielski- czyli statut spółki- w przypadku naszych rodzimych spółek jest konieczny. W związku z nim musimy ponosić także określone koszty notarialne. Co ciekawe, brak osobowości prawnej spółek Limited zwalnia przedsiębiorców z obowiązku przestrzegania rygoru przepisów prawa polskich spółek handlowych, co jest także dużą zaletą.

Kolejnymi zaletami, a zarazem tym, co odróżnia polskie firmy od spółki Limited jest to, że oddział Limited w Polsce posiada możliwość wykorzystania angielskiej formy organizacyjnej w polskim podmiocie gospodarczym. Poza tym oddział spółki Limited może zachować ciągłość oraz tożsamość prawną, a także- może korzystać z prestiżowego wizerunku istnienia grupy oraz z jej wkładu kapitału zagranicznego. Jedyną różnicą jest to, że skoro oddział Limited działa w Polsce, to musi realizować obowiązek prowadzenia firmowej księgowości zgodnie z polskimi przepisami o rachunkowości i wszelkimi normami w tym zakresie. Tak więc każdy, kto zastanawia się nad otworzeniem własnego przedsiębiorstwa, powinien zastanowić się, czy może nie lepiej byłoby otworzyć spółkę Limited, lub jej oddział w naszym kraju.


 

spis tresci:

»   Spolka w Wielkie Brytani / Firma LTD w Anglii daje nam mozliwosc.
»   Kto musi zalozyc odddzial a jakie spolki / Firma LTD w Anglii moga dzialac bez odddzialu .
»   Dlaczego warto zalozyc odddzial spolki brytyjskiej a nie rejestrowac nowej spolki w Polsce.
»   Procedura otwarcia oddzialu w Polsce.
      -   Wymogi prawne / Firma LTD w Anglii
      -   Procedury administracyjne
»   Angielska Spółka Ltd. / Firma LTD w Anglii - Polski Oddział - OFERTA
»   Oferta cenowa rejestracji i rozliczania spolki brytyjskiej / Firma LTD w Anglii.
»   Rejestracja Limited Company / Firma LTD w Anglii
»   Przy prowadzeniu ksiegowosci spolki / Firma LTD w Anglii oferujemy nastepujace kontrakty.
»   Rozliczenie roczne spolki / Firma LTD w Anglii o obrocie powyzej 67,000 rocznie, bedacej platnikiem VAT.

»   Pytania i odpowiedzi w sprawie rejestracji i prowadzenia firmy w Anglii - faq
»   Dodatkowe informacje o firmie Ltd w Anglii / spółka w Anglii
      »   Co to jest spółka Limited?
      »   Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z oddziałem działajšcym w Polsce
      »   Jakie możliwoœci i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?
      »   Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii
      »   Zalety z korzystania z usług firmy poœredniczšcej przy zakładaniu spółki w Anglii.
      »   Dlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?
      »   Jak mogę zaoszczędzić rejestrujšc spółkę w Anglii?
      »   Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?
      »   Jakie dokumenty będš potrzebne do założenia spółki w Anglii i jej oddziału w Polsce?
      »   Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii?

Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z odziałem działającym w Polsce.Top ^