Założenie spółki w Wielkiej Brytanii / Firma Ltd w Anglii z filią w Polsce

Jakie możliwości i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?

(6kB)     powrot     strona główna
zobacz wersje w jezyku rosyjskim: Pycckuu
   

Polskie Biuro rachunkowe w Londynie: Financial Republic, 40 Tooting High Str. Tooting Broadway, SW17 0RG tel. 0208 68 23 950 tel. 0208 76 74 088

Dzwoniąc z poza UK nalezy wybrac numer [bez "0" po 44]: 0044 208 76 74 088, 0044 208 68 23 950 email: ksiegowosc@financialrepublic.org.uk

zobacz kim jesteśmy, księgowi z uprawnieniami ACCA, chartered accountant: www.financialrepublic.org.ukJakie możliwości i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?

Każdy Polak, który chce założyć swoją własną firmę, może zdecydować się na założenie jej w naszym kraju, lub na przykład- w Wielkiej Brytanii. Dzięki możliwościom, jakie nam stworzyły kontakty z Anglią i wejście Polski do Unii Europejskiej- możemy otworzyć na jej terenie spółkę Limited, czyli w skrócie- spółkę Ltd. Spółka Limited to inaczej mówiąc- odpowiednik polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Każdy, kto założy swoją spółkę w Wielkiej Brytanii, będzie mógł dostarczyć sobie wielu korzyści, które raczej nie byłyby możliwe w przypadku założenia jednej z rodzimych spółek. Tak więc założenie Spółki Ltd w Wielkiej Brytanii to między innymi czytelność oraz stałość przepisów brytyjskich. Na pierwszy rzut oka nie wydaje się to być zaletą. Jednak niewątpliwie nią jest. Przepisy w naszym kraju zmieniają się jak w kalejdoskopie- ciężko jest czasem za nimi trafić. W UK takie zmiany nie zaskakują przedsiębiorców po kilka razy do roku.

Kolejną niewątpliwą zaletą, jaką daje nam prowadzenie firmy Limited w Wielkiej Brytanii jest fakt, iż nie musimy być wówczas kontrolowani przez polskie organy kontrolne, takie jak chociażby Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Urząd Skarbowy. Ponadto posiadanie takiej spółki to prestiż sam w sobie.

Dla wszystkich, którzy nie dysponują żadnym kapitałem początkowym, a chcą założyć w naszym kraju coś na kształt spółki z ograniczona odpowiedzialnością, spółka Limited w Wielkiej Brytanii- wraz z otwarciem jej oddziału w Polsce- jest idealnym rozwiązaniem. Po pierwsze dlatego, że koszty założenia takiej spółki w Wielkiej Brytanii są naprawdę bardzo niskie. Po drugie dlatego, iż w przypadku spółki Limited brak jest jakiegokolwiek minimalnego kapitału, podczas gdy w Polsce jest on po prostu niezbędny.

Prowadząc firmę Limited w Wielkiej Brytanii już po trzech latach nabywa się wszelkie prawa emerytalne w tym kraju. Poza tym, zakładając tam działalność, nie ma wcale konieczności wymieniania wszystkich poszczególnych rodzajów prowadzonej działalności, jak to niestety ma miejsce w naszym kraju. W Polsce trzeba dokładnie wyznaczyć, że będzie się na przykład oferowało takie a takie usługi i nie można w związku z tym wykonywać niczego innego, chyba że wprowadzi się dodatkowy zapis zwiększający możliwości i warianty prowadzenia działalności. W Wielkiej Brytanii wystarczy jedynie bardzo ogólnie określić cel, informując, iż będziemy prowadzić: ALL LEGAL ACTIVITIES"- czyli po prostu wszystkie legalne rodzaje działalności.

To jednak nie wszystkie możliwości i profity, które w związku z prowadzeniem spółki Limited w Wielkiej Brytanii możemy o trzymać. Gdyby pokusić się o dokładne sprawdzenie różnicy na przykład w zakresie kwoty wolnej od podatku, to okazuje się, że w Wielkiej Brytanii jest ona aż około dziesięciokrotnie wyższa, niż w naszym kraju. Poza tym również dywidenda (do określonej wysokości) jest także kwotą wolną od podatku (przeliczana jest na każdego jednego wspólnika). Poza tym właściciel spółki Ltd wcale nie musi płacić składek ZUS ani też podatku dochodowego w Polsce. Mimo wszystko posiada pełną ochronę zdrowotną w Polsce, od razu po tym, jak tylko otrzyma numer ubezpieczenia w Anglii.

To zaledwie niektóre, najbardziej widoczne zalety i korzyści płynące z zakładania spółki Limited na terenie Wielkiej Brytanii. Tak więc jeśli interesuje nas założenie takiej spółki- koniecznie powinniśmy się zgłębić w ten temat, by nie zaprzepaścić możliwości, które niesie ze sobą założenie spółki angielskiej i posiadanie jej oddziału w Polsce. To jedno z najlepszych rozwiązań i najbardziej korzystnych rozwiązań, z których koniecznie powinniśmy skorzystać.


 

spis tresci:

»   Spolka w Wielkie Brytani / Firma LTD w Anglii daje nam mozliwosc.
»   Kto musi zalozyc odddzial a jakie spolki / Firma LTD w Anglii moga dzialac bez odddzialu .
»   Dlaczego warto zalozyc odddzial spolki brytyjskiej a nie rejestrowac nowej spolki w Polsce.
»   Procedura otwarcia oddzialu w Polsce.
      -   Wymogi prawne / Firma LTD w Anglii
      -   Procedury administracyjne
»   Angielska Spółka Ltd. / Firma LTD w Anglii - Polski Oddział - OFERTA
»   Oferta cenowa rejestracji i rozliczania spolki brytyjskiej / Firma LTD w Anglii.
»   Rejestracja Limited Company / Firma LTD w Anglii
»   Przy prowadzeniu ksiegowosci spolki / Firma LTD w Anglii oferujemy nastepujace kontrakty.
»   Rozliczenie roczne spolki / Firma LTD w Anglii o obrocie powyzej 67,000 rocznie, bedacej platnikiem VAT.

»   Pytania i odpowiedzi w sprawie rejestracji i prowadzenia firmy w Anglii - faq
»   Dodatkowe informacje o firmie Ltd w Anglii / spółka w Anglii
      »   Co to jest spółka Limited?
      »   Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z oddziałem działajšcym w Polsce
      »   Jakie możliwoœci i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?
      »   Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii
      »   Zalety z korzystania z usług firmy poœredniczšcej przy zakładaniu spółki w Anglii.
      »   Dlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?
      »   Jak mogę zaoszczędzić rejestrujšc spółkę w Anglii?
      »   Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?
      »   Jakie dokumenty będš potrzebne do założenia spółki w Anglii i jej oddziału w Polsce?
      »   Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii?

Jakie możliwości i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?Top ^