Założenie spółki w Wielkiej Brytanii / Firma Ltd w Anglii z filią w Polsce

Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?

(6kB)     powrot     strona główna
zobacz wersje w jezyku rosyjskim: Pycckuu
   

Polskie Biuro rachunkowe w Londynie: Financial Republic, 40 Tooting High Str. Tooting Broadway, SW17 0RG tel. 0208 68 23 950 tel. 0208 76 74 088

Dzwoniąc z poza UK nalezy wybrac numer [bez "0" po 44]: 0044 208 76 74 088, 0044 208 68 23 950 email: ksiegowosc@financialrepublic.org.uk

zobacz kim jesteśmy, księgowi z uprawnieniami ACCA, chartered accountant: www.financialrepublic.org.ukIle będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?

Wielu przedsiębiorców, już na wstępie starań o założenie spółki Limited lub też jej oddziału, działającego na terenie naszego kraju, od razu zwraca się z zapytaniem: ile to wszystko będzie kosztować? Cóż, trudno jest udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko tak naprawdę zależeć będzie od tego, co w przypadku takiej działalności wykonywać będziemy samodzielnie, a co nie. Najlepiej w przypadku zakładania takiej działalności skorzystać z pomocy firm, które pośredniczą w otwieraniu takich jednostek.

Przykładowe ceny związane z rejestrowaniem spółek Limited zależą od tego, co przedsiębiorstwo pośredniczące będzie wykonywało w ramach tejże opłaty. Przeważnie występuje kilka wariantów związanych z rejestracją takiej spółki. Korzystając z Pakietu Podstawowego, który kosztować nas będzie przykładowo 29,90 ?., możemy w jego ramach otrzymać między innymi rejestrację spółki, która dokonywana jest w 24 godziny, Memorandum oraz wszelkie Artykuły, niezbędne do założenia spółki, Certyfikat Korporacyjny (przesyłane na e-maila), oraz firmowe konto bankowe bez żadnych opłat w okresie do 18 miesięcy (Barclays lub HSBC).

Istnieje możliwość wykupienia szerszego niż Podstawowy- Pakietu Biznesowego, który kosztować będzie 59,99 ?. Pakiet ten będzie bazował na takich samych czynnościach oraz obowiązkach, które dodatkowe powiększone zostają o zarejestrowanie spółki jako pracodawcy, a wszelkie dokumenty- wysyłane będą w oryginalnej postaci pocztą. Kolejną opcją jest Pakiet Profesjonalny, za który zapłacić trzeba aż 109,99 ?

Jest to rozszerzenie możliwości poprzedniego pakietu o możliwość zarejestrowania spółki także jako VAT'owca. Ostatni- najdroższy pakiet- to Pakiet Elitarny, za który zapłacić należy aż 159,99 ?. Ten pakiet zawiera wszystkie poprzednie możliwości, a więc rejestrację spółki w 24 godziny, Memorandum oraz Artykuły założenia spółki, Certyfikat Korporacyjny (dokumenty wysłane są na e-maila oraz oryginalne kopie- przez pocztę), założenie konta bankowego w Barclaysie lub HSBC (bez opłat przez okres nawet do 18 miesięcy), zarejestrowanie spółki jako pracodawcy oraz jako VAT'owca, udostępnienie adresu spółki w Wielkiej Brytanii na okres roku, przekierowywanie poczty przez okres roku a także- przejecie przez firmę- pośrednika funkcji Sekretarza Spółki przez okres roku.

To tak mniej więcej kształtują się koszty, które związane są z rejestracją oraz możliwości, jakie daje skorzystanie z pomocy jednostek pośredniczących w otwieraniu takiej spółki. Pośredniczące firmy mogą się także zajmować prowadzeniem rocznych rozliczeń spółki Limited. Przykładowo takie roczne rozliczenie spółki, dajmy na to- o obrocie powyżej 67,000 ? rocznie- oraz takiej, która nie jest płatnikiem VAT, wynosi zaledwie 63? miesięcznie. W ramach takiej opłaty usługi oferowane przez jednostkę pośredniczącą to comiesięczne rozliczenia płac, oraz wystawianie payslipów. To także usługi w rozliczeniu rocznym, czyli między innymi przygotowanie: Company Return, rozliczeń Self Assessment dla Dyrektora, rozliczeń rocznych dla pracowników czy też rocznych rozliczeń niezbędnych dla Urzędu podatkowego.

Takie opłaty mogą być różne, w zależności od tego, z czyjej pomocy skorzystamy. To fakt, iż w momencie otwarcia spółki w Wielkiej Brytanii będziemy musieli uiszczać określoną opłatę za prowadzenie takiej spółki w Anglii. Ale koszty te, w porównaniu do kosztów prowadzenia polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością na terenie naszego kraju, zostaną na pewno zrekompensowane na oszczędnościach dokonywanych na podatkach oraz na ZUS'ie.


 

spis tresci:

»   Spolka w Wielkie Brytani / Firma LTD w Anglii daje nam mozliwosc.
»   Kto musi zalozyc odddzial a jakie spolki / Firma LTD w Anglii moga dzialac bez odddzialu .
»   Dlaczego warto zalozyc odddzial spolki brytyjskiej a nie rejestrowac nowej spolki w Polsce.
»   Procedura otwarcia oddzialu w Polsce.
      -   Wymogi prawne / Firma LTD w Anglii
      -   Procedury administracyjne
»   Angielska Spółka Ltd. / Firma LTD w Anglii - Polski Oddział - OFERTA
»   Oferta cenowa rejestracji i rozliczania spolki brytyjskiej / Firma LTD w Anglii.
»   Rejestracja Limited Company / Firma LTD w Anglii
»   Przy prowadzeniu ksiegowosci spolki / Firma LTD w Anglii oferujemy nastepujace kontrakty.
»   Rozliczenie roczne spolki / Firma LTD w Anglii o obrocie powyzej 67,000 rocznie, bedacej platnikiem VAT.

»   Pytania i odpowiedzi w sprawie rejestracji i prowadzenia firmy w Anglii - faq
»   Dodatkowe informacje o firmie Ltd w Anglii / spółka w Anglii
      »   Co to jest spółka Limited?
      »   Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z oddziałem działajšcym w Polsce
      »   Jakie możliwoœci i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?
      »   Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii
      »   Zalety z korzystania z usług firmy poœredniczšcej przy zakładaniu spółki w Anglii.
      »   Dlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?
      »   Jak mogę zaoszczędzić rejestrujšc spółkę w Anglii?
      »   Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?
      »   Jakie dokumenty będš potrzebne do założenia spółki w Anglii i jej oddziału w Polsce?
      »   Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii?

Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?Top ^