Założenie spółki w Wielkiej Brytanii / Firma Ltd w Anglii z filią w Polsce

Jak mogę zaoszczędzić rejestrując spółkę w Anglii?

(6kB)     powrot     strona główna
zobacz wersje w jezyku rosyjskim: Pycckuu
   

Polskie Biuro rachunkowe w Londynie: Financial Republic, 40 Tooting High Str. Tooting Broadway, SW17 0RG tel. 0208 68 23 950 tel. 0208 76 74 088

Dzwoniąc z poza UK nalezy wybrac numer [bez "0" po 44]: 0044 208 76 74 088, 0044 208 68 23 950 email: ksiegowosc@financialrepublic.org.uk

zobacz kim jesteśmy, księgowi z uprawnieniami ACCA, chartered accountant: www.financialrepublic.org.ukJak mogę zaoszczędzić rejestrując spółkę w Anglii?

Rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością ciągnie za sobą określone koszty. Jeśli chcemy otworzyć taką spółkę w naszym kraju, potrzebny jest nam już na wstępie minimalny kapitał zakładowy, którego wartość stanowi przynajmniej 50 000 zł. Niewielu początkujących przedsiębiorców stać jest na to, by jeszcze przed założeniem swojego własnego przedsiębiorstwa, wyłożyć taką sumę. Tak więc już na wstępie można powiedzieć, że młodzi przedsiębiorcy, niedysponujący określonym kapitałem początkowym, nie są w stanie otworzyć takiej działalności na terenie naszego kraju. W przypadku polskiego prawa dotyczącego powstawania spółek, nie ma żadnej fizycznej możliwości, która sprawiłaby, że ten wymóg firanowy zniknie. Jest jednak sposób, który umożliwia otwarcie firmy na wzór spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Tą możliwością jest otworzenie spółki Limited na terenie Wielkiej Brytanii.

Spółka Limited to szczególny rodzaj firmy, który bardzo ceniony przez przedsiębiorczych oraz operatywnych europejczyków. Można powiedzieć, iż taka spółka Ltd jest chyba najpopularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej zarówno w Anglii, jak też w Irlandii, Skandynawii, Stanach Zjednoczonych oraz w Niemczech. Możliwość otworzenia takiej spółki zagranicznej działającej w Polsce, pojawiła się dla naszych rodaków w momencie wejścia Polski do UE.

Spółka Limited to bardzo duże oszczędności dla naszych rodaków. Zacznijmy od tego kapitału zakładowego. Jak już zostało wspomniane, by założyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością w naszym kraju, musimy posiadać przynajmniej 50 000 zł. Natomiast jeśli chcemy założyć spółkę Limited- nie musimy posiadać praktycznie żadnych środków finansowych! Spółkę Limited zakłada się z dowolnym deklarowanym kapitałem zakładowym! Oznacza to ni mniej ni więcej, tylko możliwość założenia firny bez posiadania żadnych fizycznych pieniędzy. Kapitał zakładowy wyłącznie deklarujemy- nikt nie sprawdza, czy rzeczywiście dysponujemy określonym kapitałem. Tak więc to już jest pierwsza i zarazem- największa oszczędność, która sama w sobie jest już na tyle wysoka, że wielu przedsiębiorców nie trzeba już w żaden sposób dodatkowo przekonywać do założenia takiej formy działalności gospodarczej.

To jednak nie jedyne oszczędności w tym zakresie. Korzystając z możliwości, jakie daje spółka Limited, pozbywamy się wielu kosztów związanych na przykład ze zbędną biurokracją. Już samo założenie spółki jest dużo szybsze, łatwiejsze, a co za tym idzie- oczywiście tańsze. Taką spółkę można założyć w dwadzieścia cztery godziny. A zdarzają się także pośrednicy, którzy są w stanie przyśpieszyć ten proces zaledwie do kilku godzin. Zaoszczędzić można także na usługach notariusza. W przypadku założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w Polsce, koniecznie musimy skorzystać z określonych usług notariusza. W przypadku spółek Limited otwieranych w Wielkiej Brytanii- takiej konieczności nie ma.

To zaledwie kilka najbardziej charakterystycznych oszczędności, które pojawiają się w momencie założenia spółki Limited. Całości oszczędności tak naprawdę nie da się wyliczyć. Jak bowiem przeliczyć czas, który zaoszczędzimy na założeniu takiej spółki i jak go porównać z czasem, który stracilibyśmy na dość długotrwały proces zakładania spółki z ograniczoną odpowiedzialnością w naszym kraju? Jedno jest pewne. Oszczędności są i to bardzo duże. Jeśli zatem szukasz sposobu na to, by działać na terenie naszego kraju w ramach spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, ale bez wszystkich niepotrzebnych kosztów, które się z tym faktem wiążą- spółka Limited jest właśnie dla Ciebie!


 

spis tresci:

»   Spolka w Wielkie Brytani / Firma LTD w Anglii daje nam mozliwosc.
»   Kto musi zalozyc odddzial a jakie spolki / Firma LTD w Anglii moga dzialac bez odddzialu .
»   Dlaczego warto zalozyc odddzial spolki brytyjskiej a nie rejestrowac nowej spolki w Polsce.
»   Procedura otwarcia oddzialu w Polsce.
      -   Wymogi prawne / Firma LTD w Anglii
      -   Procedury administracyjne
»   Angielska Spółka Ltd. / Firma LTD w Anglii - Polski Oddział - OFERTA
»   Oferta cenowa rejestracji i rozliczania spolki brytyjskiej / Firma LTD w Anglii.
»   Rejestracja Limited Company / Firma LTD w Anglii
»   Przy prowadzeniu ksiegowosci spolki / Firma LTD w Anglii oferujemy nastepujace kontrakty.
»   Rozliczenie roczne spolki / Firma LTD w Anglii o obrocie powyzej 67,000 rocznie, bedacej platnikiem VAT.

»   Pytania i odpowiedzi w sprawie rejestracji i prowadzenia firmy w Anglii - faq
»   Dodatkowe informacje o firmie Ltd w Anglii / spółka w Anglii
      »   Co to jest spółka Limited?
      »   Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z oddziałem działajšcym w Polsce
      »   Jakie możliwoœci i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?
      »   Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii
      »   Zalety z korzystania z usług firmy poœredniczšcej przy zakładaniu spółki w Anglii.
      »   Dlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?
      »   Jak mogę zaoszczędzić rejestrujšc spółkę w Anglii?
      »   Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?
      »   Jakie dokumenty będš potrzebne do założenia spółki w Anglii i jej oddziału w Polsce?
      »   Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii?

Jak mogę zaoszczędzić rejestrując spółkę w Anglii?Top ^