Założenie spółki w Wielkiej Brytanii / Firma Ltd w Anglii z filią w Polsce

Co to jest spółka Limited?

(6kB)     powrot     strona główna
zobacz wersje w jezyku rosyjskim: Pycckuu
   

Polskie Biuro rachunkowe w Londynie: Financial Republic, 40 Tooting High Str. Tooting Broadway, SW17 0RG tel. 0208 68 23 950 tel. 0208 76 74 088

Dzwoniąc z poza UK nalezy wybrac numer [bez "0" po 44]: 0044 208 76 74 088, 0044 208 68 23 950 email: ksiegowosc@financialrepublic.org.uk

zobacz kim jesteśmy, księgowi z uprawnieniami ACCA, chartered accountant: www.financialrepublic.org.ukCo to jest spółka Limited?

Przedsiębiorca, który chce założyć w naszym kraju swoją własną firmę, musi przejść określoną procedurę jej zakładania. Nie w każdym przypadku zakładanie firmy przebiega bezboleśnie. W przypadku spółek takich jak spółka akcyjna czy spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, nie wystarczy chcieć ją założyć- trzeba także posiadać określony kapitał. Jeśli jednak naszym marzeniem jest założenie takiej spółki niekoniecznie na terenie naszego kraju, możemy skorzystać z możliwości, jakie daje nam spółka Limited, którą można prowadzić w Wielkiej Brytanii.

Spółka Limited- nazywana w skrócie LTD- to angielska spółka, która jest odpowiednikiem polskiej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Spółki Limited to jednostki, które posiadają osobowość prawną. Jak każda firma, także firma Limited musi posiadać jakieś finanse. W tym konkretnym przypadku finanse firmy kapitałowej są odrębne od finansów właścicieli firmy, co jest najlepszym wyjściem, ponieważ w razie jakiegoś niepowodzenia, udziałowcy czy akcjonariusze takiego przedsiębiorstwa odpowiadają tylko i wyłącznie do wysokości wniesionego przez siebie wkładu, czyli inaczej mówiąc- do wartości posiadanych akcji. Co ciekawe, w przypadku spółek Limited nie ma żadnego wymogu, mówiącego o tym, jaka powinna być minimalna wysokość kapitału założycielskiego. Wymogiem koniecznym jest jedynie to, że przynajmniej jeden udział musi być jednak przyznany.

Jak w każdym przedsiębiorstwie, tak i w spółce Limited muszą znaleźć się jakieś władze. Tak więc w tym szczególnym przypadku funkcje zarówno Dyrektora, jak też Sekretarza i Udziałowca, mogą pełnić nie tylko osoby fizyczne, ale także inne firmy. Spółka Limited będzie na pewno generowała jakieś zyski. W tym przypadku zysk firmy kapitałowej zostaje objęty podatkiem od osób prawnych, który określony jest angielskim mianem Corporation tax. Jeśli chodzi o możliwości zakładania własnej firmy w Anglii, to firma Limited jest chyba najbardziej wiarygodną, a zarazem- najpopularniejszą formą prowadzenia działalności gospodarczej w Wielkiej Brytanii. Taką angielską spółkę Limited można bardzo szybko i prosto założyć. Co ciekawe, można założyć i prowadzić ją nawet wówczas, kiedy nie jest się ani rezydentem, ani mieszkańcem Wielkiej Brytanii. Do zarejestrowania takiego przedsiębiorstwa potrzebna jest zaledwie tylko jedna osoba. Osoba ta musi jedynie pełnić jednocześnie funkcje Dyrektora oraz Udziałowca. Jeśli chodzi o pozostałe stanowiska, to na przykład funkcja Sekretarza jest wyłącznie opcjonalna i jeśli nie chcemy posiadać takiej funkcji- nie musimy, bowiem nie jest ona wymagana w Wielkiej Brytanii.

Jak już zostało wspomniane- firma Limited musi posiadać przynajmniej jednego Dyrektora, co oznacza, że może być też ich większa ilość. Jest wymóg mówiący, że ta sama osoba nie może być jednocześnie Dyrektorem i Sekretarzem. Dyrektor może być za to Udziałowcem. Jeśli chodzi o akcje oraz kapitał- panuje tutaj zasada, iż standardowy kapitał zakładowy wynosi GPB 1,000.00. Musi on zostać podzielony na tysiąc akcji- czyli każda z akcji będzie miała wartość GPB 1.00. Co ciekawe, kapitał ten nie jest wcale wpłacany na konto, jak to bywa w przypadku polskich firm takich jak spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest one jedynie deklarowany przez twórców przedsiębiorstwa.

Dane takie jak firmowy adres itp. to oczywista konieczność. Ponieważ jest to spółka rejestrowa w Wielkiej Brytanii- musi posiadać angielski adres. Zatem nasza spółka Limited musi posiadać swoją siedzibę w Szkocji, Walii lub oczywiście- w Anglii. Taka firma musi oczywiście posiadać także określoną nazwę. Nazwa takiej spółki musi kończyć się której Ltd., lub posiadać w tej nazwie Limited.


 

spis tresci:

»   Spolka w Wielkie Brytani / Firma LTD w Anglii daje nam mozliwosc.
»   Kto musi zalozyc odddzial a jakie spolki / Firma LTD w Anglii moga dzialac bez odddzialu .
»   Dlaczego warto zalozyc odddzial spolki brytyjskiej a nie rejestrowac nowej spolki w Polsce.
»   Procedura otwarcia oddzialu w Polsce.
      -   Wymogi prawne / Firma LTD w Anglii
      -   Procedury administracyjne
»   Angielska Spółka Ltd. / Firma LTD w Anglii - Polski Oddział - OFERTA
»   Oferta cenowa rejestracji i rozliczania spolki brytyjskiej / Firma LTD w Anglii.
»   Rejestracja Limited Company / Firma LTD w Anglii
»   Przy prowadzeniu ksiegowosci spolki / Firma LTD w Anglii oferujemy nastepujace kontrakty.
»   Rozliczenie roczne spolki / Firma LTD w Anglii o obrocie powyzej 67,000 rocznie, bedacej platnikiem VAT.

»   Pytania i odpowiedzi w sprawie rejestracji i prowadzenia firmy w Anglii - faq
»   Dodatkowe informacje o firmie Ltd w Anglii / spółka w Anglii
      »   Co to jest spółka Limited?
      »   Spółka LTD zarejestrowana w Anglii z oddziałem działajšcym w Polsce
      »   Jakie możliwoœci i profity daje nam prowadzenie firmy we Wielkiej Brytanii?
      »   Wymogi prawne i procedury administracyjne przy zakładaniu spółki w Anglii
      »   Zalety z korzystania z usług firmy poœredniczšcej przy zakładaniu spółki w Anglii.
      »   Dlaczego warto założyć oddział spółki brytyjskiej a nie rejestrować nowej spółki w Polsce?
      »   Jak mogę zaoszczędzić rejestrujšc spółkę w Anglii?
      »   Ile będzie mnie kosztowało założenie i prowadzenie spółki w Anglii?
      »   Jakie dokumenty będš potrzebne do założenia spółki w Anglii i jej oddziału w Polsce?
      »   Komu opłaca się założyć spółkę w Anglii?

Co to jest spółka Limited?Top ^